"לכתוב על גלבאן כי הוא רקדן נפלא יהיה כמו לכתוב על אלברט אינשטיין שהוא די טוב בפיזיקה. מעולם לא ראיתי משהו מרחיק לכת כמותו. הדיוק והשליטה המוחלטת באיזון ובשיווי המשקל מעניקים לו את כרטיס הכניסה לליגת הגאונים […] עוצר נשימה."  Daily Express, 2011

ישראל גלבאן, מגדולי היוצרים והמחדשים בתחום הפלמנקו, מפרק את המסורת המוקפדת של ז'אנר הפלמנקו ובונה אותה מחדש. גלבאן, בן לרקדנים ידועים, נולד לתוך תרבות הפלמנקו. הוא מכיר על בוריים את השבילים הידועים של הז'אנר, אך בוחר ללכת בהם בדרך עכשווית. שליטתו האבסולוטית בשפת הפלמנקו הפכה אותו למאסטר שלָש ביצירותיו בחופשיות מוחלטת תבניות בנות מאות שנים.

היצירה FLA.CO.MEN היא מופע מוזיקלי–פיזי שמפנה זרקור לאחד המרכיבים החשובים והעיקריים בתחום הפלמנקו – המוזיקה, ובוחן את היחסים שבינה לבין גופו של רקדן הפלמנקו. גופו של גלבאן הופך ביצירה לכלי נגינה ולחלק בלתי נפרד ממערך של שישה מוזיקאים וזמרים שאותם הוא פוגש על הבמה. בווירטואוזיות מפעימה מפרק גלבאן את זהותו ואת גופו המאומן, ומנהל עם כל אחד מהמוזיקאים דיאלוג אינטנסיבי, ואלה אינם נותרים אדישים; כשותפים מלאים לתהליך הפרגמנטציה, הם מפרקים את מוזיקת הפלמנקו, מובילים אותה לשדות הג'אז והרוק, ומייצרים קולאז' שבו הגוף והמוזיקה מתערבבים לכדי אנסמבל חדש וייחודי.

זהו מופע שפורץ את גבולות הפלמנקו ונע בין הדרמטי לקומי ובין הממשי למופשט. גלבאן, יוצר מרתק שמביא לבמה את התשוקה שמבעירה ומניעה את הז'אנר, מוכיח שגם במסגרת המסורת אין גבולות לחדשנות ולאתגר.

ב–2016 ממשלת ספרד העניקה לגלבאן את פרס ה–Fine Arts Medal ופרס הוקרה מיוחד על תרומתו לתרבות האנדלוסית.

המופע בסיוע שגרירות ספרד ומכון סרוונטס

  •  אחרי המופע ב- 2.6 תתקיים שיחה עם ישראל גלבאן בספרדית בתרגום סימולטני לאנגלית.

 

מידע נוסף