"פעמים מעטות, אם בכלל, במהלך עשור נוצרת עבודת אמנות שהיא גם פורצת דרך, גם מגדירה תפיסה ורגש באופן חדש, וגם שייכת בבירור לעתיד באותה מידה שהיא שייכת להווה. כזו היא היצירה DANCE."

The Washington Post

אנו גאים לארח את לוסינדה צ'יילדס, אחת הכוריאוגרפיות החשובות והבולטות במאה ה–20, ואת DANCE – היצירה האייקונית שלה.

במופע שיצרה ב–79' ונחשב לאבן דרך בתולדות המחול, כוננה צ'יילדס שפת מחול חדשה המזוהה עמה עד היום. בליווי מוזיקה מקורית מאת פיליפ גלאס וסרט שיצר האמן סול לויט ובו מוקרנים הרקדנים המקוריים שרקדו את היצירה בסינכרוניזציה מושלמת לרקדנים שרוקדים אותה על הבמה, צ'יילדס רוקמת בעדינות ובדקדקנות יצירה פורמליסטית נצחית.

 DANCE היא יצירה שמחברת בין הממשי לווירטואלי, ומייצרת תבניות כוריאוגרפיות מהפנטות. בשפתה המינימליסטית, צ'יילדס חושפת  את המקום שבו צורה וגוף נפגשים: לצלילי המוזיקה של גלאס זוגות של רקדנים חוצים את הבמה מצד לצד, כמו מציירים קווים אופקיים, ואלה מהדהדים את רצפת המשבצות המוקרנת בסרט, ומייצרים דיאלוג כמעט מדיטטיבי בין היצירה לבין ההיסטוריה הפרטית שלה.

צ'יילדס החלה את קריירת המחול שלה ב–63' כרקדנית בקולקטיב Judson Dance Theater. עשור לאחר מכן היא הקימה את קבוצת המחול שלה, ומאז יצרה למעלה מ–50 עבודות שזיכו אותה במעמד של אחת מהכוריאוגרפיות המוערכות שפועלות בארצות הברית ובעולם. ב–76' היא הופיעה באופרה האוונגרדית אינשטיין על החוף, ובמסגרת זו שיתפה פעולה עם רוברט וילסון ופיליפ גלאס. ב–84', 92' ו–2012 יצרה צ'יילדס את הכוריאוגרפיה בעבור ההפקה המחודשת של האופרה.

במהלך שנות פעילותה יצרה צ'יילדס עשרות כוריאוגרפיות מקוריות לקבוצות מחול ידועות, בהן בלט האופרה של פריז, הבלט של מונטה קרלו ופרויקט המחול וייט אוק של ברישניקוב. בין הפרסים היוקרתיים שבהם זכתה במהלך השנים ניתן למנות את ה–Bessie Award שקיבלה ב–2001 בקטגוריה "הישגים יוצאי דופן". ב–2004 הוענקה לה דרגת מפקדת במסדר הצרפתי לאמנות ולספרות, וב–2009 זכתה ב–NEA/NEFA American Masterpiece Award. בעבור DANCE הוענק לה Guggenheim Fellowship היוקרתית, וב–2017 זכתה ב–Samuel H. Scripps/ American Dance Festival Award.

המופע בסיוע שגרירות ארה"ב והמרכז האמריקאי לתרבות

ביום א, 18 ביוני, בשעה 11:00 תתקיים שיחה עם הכוריאוגרפית לוסינדה צ'יילדס ורקדנים מקבוצת המחול שלה, במרכז האמריקאי לתרבות, רח' קרן היסוד 19, ירושלים.   ההשתתפות ללא תשלום, בהרשמה מראש. להרשמה אנא מלאו פרטים בטופס:  http://bit.ly/2oR9DVv

 

מידע נוסף