"עשירה, מלאת חן ונוקבת, הופעתה של אנדרסון היתה עוצרת נשימה […] אמנית שסיפוריה, בדיוק כמו הופעותיה הקסומות, ימשיכו להדהד עוד זמן רב" 

Berlin Art Link, 2017

לורי אנדרסון, האגדה המוזיקלית והאמנית הרב-תחומית, שבמהלך הקריירה הענפה שלה שיתפה פעולה עם אמנים רבים בהם לו ריד, פיליפ גלאס, כריסטיאן מק'בריד, בריאן אינו, קרונוס קוורטט ועוד, מגיעה לפסטיבל ישראל במופע סולו אייקוני שבו היא צוללת עמוק לתוך הנרטיב האמריקאי ולשורשי התרבות העכשווית.

אנדרסון, אחת האמניות היותר מגוונות, פרצה לתודעה בשנות ה-80, והיתה לחלוצת המוזיקה האלקטרונית. בשפת העתיד היא בוחנת באמצעים שונים של מוזיקה ומולטימדיה את האופן שבו אנחנו מספרים את הסיפור של הכאן והעכשיו.

"כמה אנשים יכולים לעשות הכול?" אמר לו ריד בהערכה ב-2003, כשהתראיין בתכנית טלוויזיה אמריקאית והתייחס לאנדרסון. ואכן, אנדרסון היא אמנית-פילוסופית שעוסקת באופן עמוק בשפה, בקודים ובדימויים חזותיים מתוך שאיפה לברוא שפות חדשות ולהתבונן בעולם מתוך נקודות מבט שונות, ולצד יצירתה במוזיקה היא סופרת, בימאית קולנוע ויוצרת בשדה האמנות הפלסטית. בין הפרסים שהוענקו לה ניתן למנות את פרס דורותי וליליאן גיש על תרומתה הנרחבת לאמנות (2007), פרס האומץ בתחומי האמנות ע"ש יוקו אונו (2017) ופרס וולף (2017). סרטה "לב של כלב" הוקרן במסגרת הבחירה הרשמית בפסטיבל ונציה ובפסטיבל טורונטו.

במופע שפת העתיד אנדרסון מתיכה סיפורים, מוזיקה ווידאו אינטראקטיבי לכדי מופע מולטי-דיסציפלינרי מרתק, ומציפה שאלות על-זמניות, אישיות וקולקטיביות.

ייצוג וסיבוב הופעות: Pomegranate Arts

בסיוע קרן משפחת אוסטרובסקי

מידע נוסף