משך המופע | 60 דקות ללא הפסקה

מסע מוזיקלי-תיאטרלי המתבסס על החלק השני של "דון קיחוטה" מאת סרוואנטס שפורסם לפני 400 שנים בדיוק (1615). שיתוף פעולה ייחודי בין אנסמבל מיתר, השחקן עמי שלו והמשוררת והמתרגמת טל ניצן השוזר יצירות מוזיקליות בין הקלאסי לעכשווי. טקסטים נבחרים מאירים באור מקומי ואקטואלי את דמותו של האנטי גיבור המפורסם ביותר בהיסטוריית הספרות, מציץ לרגע לעולם מוטרף שיש בו אמת נעלמת, ומחדד שאלות בדבר מורכבותן של מלחמות אבודות: האם קיים בנו צורך לייצר סביבנו טירוף? האם הרצון שלנו לשפר את העולם ולתקן עוולות הוא סיבה מספקת להחריב מדינות ועמים? האם הטוב שלנו הוא הרע של האחר?

בכמה תחנות בחלל בית מזי"א יעלו סצנות שונות העוסקות במלחמות אבודות מראש – בתחנות רוח, בשדים, באויבים מצפון, המוזיקה תציע מבט נוסף על תום, על אהבה, על תקווה לשנות את העולם, והקהל, משוחרר לנוע, להתעכב, לחזור לאחור, ירכיב לעצמו את סדר המופע ואת הדרך שבה הוא חווה אותו.

מן הביקורת: "מוזיקה חדישה היא חלק מהנוף, קונצרט של מוזיקה חדישה הוא אירוע מסקרן, הוא יד על הדופק, הוא מאתגר ומהנה ויש על מה לדבר אחריו: את כל אלה לימד אנסמבל מיתר את הסצינה המוזיקלית בישראל" [הארץ, 2014]

* הצפייה במופע בעמידה ובהליכה

* בסיוע מכון סרוונטס

מידע נוסף