הצ'לנית הבינלאומית סוניה וידר-אתרטון בשיתוף פעולה נדיר עם הסופר אהרון אפלפלד במיוחד לכבוד פסטיבל ישראל. במופע יתכתבו יצירותיהם של השניים: "אודיסאה" – יצירתה של וידר-אתרטון לצ'לו, וקטעים מתוך הספר "סיפור חיים" שכתב אפלפלד ב-1999. "אודיסאה" כוללת 13 פרקים מוזיקליים קצרים המבוססים על מוזיקה מאת באך, פרוקופייב ואנדרה היידו, וכן שירים מסוריה, מצרים והאימפריה הביזנטית. זהו החלק השלישי בטרילוגיה מוזיקלית שבה חוקרת וידר-אתרטון את המוזיקה של אגן הים התיכון, ומתיכה אותה עם סגנונות נוספים. במסגרת תהליך העבודה המשותף הוקלט אפלפלד קורא קטעים מתוך ספרו, והקלטות אלה יישזרו כחוט השני ביצירתה של וידר-אתרטון.

 וידר-אתרטון, שבגיל 25 זכתה בפרס רוסטרופוביץ', מנגנת כסולנית עם תזמורות ברחבי העולם, בהן תזמורת פריז, התזמורת הצרפתית הלאומית, התזמורת הבלגית הלאומית, הפילהרמונית הישראלית והפילהרמונית של ליאז'. בשנים האחרונות חוקרת וידר אתרתון מנעד מוזיקלי רחב ומשתפת פעולה עם אמנים עכשוויים ובהם פסקל דוסאפין, אפרגיס, וולפגנג רים וברונו מנטובאני.

 הצ'לנית, זוכת פרס ברנהיים לשנת 2012 תוארה לא אחת כמי שמביאה לאולם הקונצרטים אנרגיה חייתית. ביצירה סוחפת זו היוצרת ניצבת לבדה על הבמה עם הצ'לו, לא בכדי היא מתארת אותה כחלום שבו היא עומדת בשמש הקופחת אל מול פסקול גועש של סירנות, צרצור צרצרים, סאון ההמון, נשימות ושריקת הרוחות.

תודה מיוחדת לקרן משפחת אוסטרובסקי על תמיכתה

מן הביקורות:

"אילו לכל המופעים והרסיטלים היה טעם כזה, ניסים היו יכולים להתרחש וקהלים גדולים יותר של מבוגרים כמו גם צעירים היו מתמגנטים אל זירת המוסיקה הקלאסית" (toutelaculture.com, 2013)

"אודיסאה היא חוויה חזקה של חיות מוזיקלית. כפי ששם המופע רומז, זהו לא טיול הפארק, אבל סוניה וידר-אתרטון אוחזת היטב במושכות. עם קשת יציבה, היא מנווטת ביד אחת את הסירה הקטנה והשברירית שלה, למשך יותר משעה בתוך המולה של פסקול עצום" (לה מונד, 2013)

 

מידע נוסף