"ואן דינטר מדגים את היכולת שלו לתפוס את רוח הזמן של החברה המערבית ולאפיין אותה, ורקדני בלט קולברג מדגימים את היכולת המצוינת שלהם להבין את הרוח הזאת ולגלם אותה"

Der Standart

מאז פרץ לתודעה ב-2011 עם עבודת הסולו הראשונה שלו, הפך יפטה ואן דינטר לאחד הכוריאוגרפים המסקרנים ביותר שפועלים כיום. בעבודותיו נוכחים בין היתר אלמנטים שנוגעים לאשליה, לנראה ולא-נראה, לאפלה, לקול ולתמונה. ב-,Protagonist המופע השני שיצר לקולברג, ואן דינטר מכנס את רקדני הלהקה למחול טכנו-שבטי שעוסק בצורך אנושי בשייכות מצד אחד ובהיבדלות מהצד האחר.

ואן דינטר יוצר מרחב שבו חבורה של אנשים זרים לגמרי, מקובצים יחד ונוכחים באופן אינטנסיבי בהווה. זהו מיקרו-קוסמוס שמנתק אותנו מהעולם המטריאליסטי ומחבר אותנו לעולם בימתי מרתק של גוף, סאונד ותנועה, ולמצב הקיומי והבסיסי של הריטואל; מקום שבו אנחנו לובשים את עצמנו על עצמנו, ושהגופים שבו מצויים בתנועה תמידית בין משיכה להדיפה.

ארבעה-עשר הרקדנים יוצרים על במה אפלולית התאספויות קבוצתיות שבאופן פרדוקסלי מעמיקות את תחושת הבדידות. קהילות מתגבשות אך נכשלות ביצירת מומנטום קולקטיבי אמיתי, ומתפרקות כלא היו. בליווי פסקול שמאופיין בקרירות שברירית מאת היוצר והזמר השבדי Elias,Protagonist  מצליח להעביר את המלנכוליה והאינטנסיביות שבמסיבה, ומעורר מחשבה על אודות חיבה, קרבה והתחברות לצד בידוד, שליטה וניכור.

המהפכה חייבת לקרות. משהו חייב להשתנות. אבל מה?

בסופו של דבר הדחיסות שבחיפוש מובילה את הרקדנים בחזרה אל אנרגיה ילדית קדומה ולצורה ראשונית של חיים ושל משחק.   

ניתן לרכוש כרטיס למופע נוסף put your heart under your feet and walk! / à Elu במחיר מוזל במסגרת חבילת "משמרת לילה"  

מידע נוסף