פסטיבל ישראל גאה לארח את להקת המחול ורטיגו. אנו מלווים את הלהקה מאז הקמתה ב-1992, ופעם אחר פעם נפעמים משפתה המקורית שזוכה להערכה גדולה בארץ ובעולם, משיתופי הפעולה החדשניים שלה, ומפעילותה הייחודית המשלבת בין יצירה אמנותית לבין עשייה חברתית וסביבתית, פעילות שהתרחבה בשנים האחרונות לכדי מפעל מרשים הכולל את בית הספר למחול בירושלים, את הכפר האמנות האקולוגי בקיבוץ נתיב הל"ה, את מעבדת תרבות פיס במטה יהודה, ואת "כוח האיזון" תכנית המפגישה בין רקדנים נכים לרקדנים שאינם נכים.

השנה תעלה הלהקה בפסטיבל גרסה עכשווית ליצירה פורצת הדרך של חלוצת המחול אנה הלפרין – שותפה ליוצרים דוגמת מרדית מונק, טרישה בראון ומרס קנינגהם במהפכת המחול הפוסט-מודרנית של שנות ה-60. בהפקה זו, שבמקורה טלטלה את הצופים, הלפרין חוקרת דרך פרטיטורות ואימפרוביזציה כיצד כל משימה יומיומית הופכת למחול, וכיצד נוצר מה שהיא מכנה "טקס האמון" שמטרתו לחשוף את המחול כמדיום של קרבה. מעל תהליך היצירה ריחפו תמיד מילותיה של הלפרין: "אנחנו רואים את החלל, את המשתתפים, את המצב החברתי ושואלים מה יתאים לאמנים המבצעים כאן, עכשיו".

הפרויקט הוא שיתוף בין אנה הלפרין, נעה ורטהיים, מיגל פרסקוני ורקדני להקת המחול ורטיגו.

* שיתוף פעולה זה התאפשר אודות לפרס דוריס דיוק לאמנית אנה הלפרין; קרן אלכסנדר מ. וג'ון מייסין וקרן ברנרד אושר החברות בפדרציה היהודית | תודות למרכז האמנות טמאלפה ולוועדת המחול הפלנטארי

*  משך המופע | 50 דק' ללא הפסקה

מידע נוסף