היינר גבלס | ביצוע מוזיקלי-תיאטרלי המבוסס על טקסטים של אדגר אלן פו ומוריס בלאנשו | בהשתתפות אנסמבל מודרן (גרמניה)

משך המופע | 80 דקות ללא הפסקה

אנסמבל מודרן, הוא אחד מהרכבי המוזיקה העכשווית החשובים בעולם. מיום הקמתו מפיק האנסמבל עיבודים חדשניים ומלאי חיים שהופכים את הקונצרט לחוויה תיאטרלית עשירה בדימויים עם מנעד סגנונות עצום. האנסמבל עבד עם חשובי המוזיקאים בעולם כגון פראנק זאפה הגיטריסט הוירטואוז ומלחין הג'אז, רוק ופיוז'ן וכן עם המנצח פייר בולז – מאבות המוזיקה העכשווית של המאה ה-20 ועוד רבים אחרים. בפסטיבל ישראל יופיע האנסמבל עם היצירה "שחור על לבן" שהלחין וביים היוצר המרתק היינר גבלס – המופע מהווה מסע מוזיקלי המורכב מהשפעות של מוזיקת ג'אז, מוזיקה שחורה, מוזיקה קלאסית, מוזיקה ליטורגית ומוזיקה עכשווית. גבלס כתב את היצירה כמעין רקוויאם לכותב הגרמני הדגול היינר מילר, אולם בניגוד לאופי המלנכולי של רקוויאם בחר גבלס להיפרד מחברו היקר באמצעות יצירה מקורית, שהיא תיאטרון מוזיקאלי מלא תנועה, הומור וקסם, המגדירה מחדש את חוויית הקונצרט, בהשתתפותם של שמונה-עשר פרפורמרים לא-שגרתיים.

מן הביקורת: "תערובת מענגת של תנועה ומוזיקה. היינר גובלס גורם להמצאה המחודשת של הגלגל להיראות בפשטות כֵיפית" [The Star Ledger, 2001]

* המופע בשפות הגרמנית והאנגלית – מלווה בכתוביות בעברית | תרגום: ישראל אובל

הישיבה בשורות 1-5 מומלצת לדוברי השפות

* בשיתוף עם מכון גתה ישראל, לרגל 50 שנה ליחסים הדיפלומטיים ישראל-גרמניה

הגה, ביים והלחין: היינר גבלס | תפאורה ועיצוב תאורה: ג'ין קלמן | עיצוב תלבושות: ג'סמין אנדראה. אנסמבל מודרן: דיטמר ויסנר (פיקולו, חליל בס), קתרין מיליקן (אובו, דיג'ירידו, קולות), רולנד דירי (קלרינט), מטיאס סטיך (רונטרבס, קלרינט, סקסופון), ברברה קריג (בסון), סער ברגר (קרן, מגפון), ויליאם פורמן (חצוצרה, מגפון), אולי דיירקסן (טרומבון), הרמן קרצ'מאר (אקורדיאון, סמפלר, נבל), אולי וויגט (קלאוויקורד, נבל), רומי אוגאווה (צימבלום, כלי הקשה), ריינר רומר (כלי הקשה), ג'גדיש מיסטרי (כינור), סוונטיה טסמן (כינור), פריה ריטס-קירבי (ויולה, קולות), אווה בוקר (צ'לו), מיכאל מ' קספר (צ'לו), חואקים טינפלד (דאבל בס, בס חשמלי), נורברט אומר (הנדסת קול).

מידע נוסף