בשיתוף המחלקה לקטלוג עברי בספרייה הלאומית

לאחר קום המדינה נחקק ״חוק הספרים – חובת מסירה וציון הפרטים״ – חוק המחייב את כל מי שמוציא לאור פרסום בישראל שמודפס בלמעלה מחמישים עותקים, למסור לידי הספרייה הלאומית שני עותקים בתוך חודש מיום הוצאתו.
בחודשים האחרונים השתלבה האמנית רותם וולק במחלקה לקטלוג עברי בספרייה. מאחורי הקלעים של המפעל הענק לשימור התרבות הכתובה היא גילתה צוות של חוקרים וחוקרות עם סיפורים מרתקים, בלשי ספרים שממלאים את תפקידם במסירות, חלקם כבר למעלה מ-20 שנה. כחלק מהשהייה שלה במקום היא יוצרת בעבודת יד פנזין שמתעד את חברי הצוות ועבודתם, ונותן במה לסיפוריהם ולחיבור האישי שלהם למחלקה. בסיום הכנתו יועבר הפנזין לקטלוג ולשימור בספרייה.
במסגרת הפסטיבל יוזמן הקהל להגיע לספרייה הלאומית לסיור סאונד אינטימי שיחשוף את מאחורי הקלעים של המוסד הוותיק. בסיום הסיור יוזמנו חברי הקהל להפקיד בידי הספרייה דבר מה אישי: מכתב, יומן, ספר שראה אור באופן משפחתי בלבד, תצלום בעל ערך סנטימנטלי. זוהי הזמנה לטקס פרידה אישי מחד, ומאידך זו הזדמנות להעניק לפריט יקר חיי נצח במקום מבטחים. כמו שאומרים בספריה הלאומית: אולי יום אחד מישהו יחפש בדיוק את זה.

*פריטים שניתן להפקיד: כל פריט דפוס שהודפס בישראל, לרבות: ספרים, כתבי עת וחוברות שיצאו לאור בהוצאה עצמית; ספרים, אלבומים וחוברות שיצאו לאור במסגרת משפחתית; הדפסות ופרסומים שיצאו לאור במסגרת מקום עבודה/ארגונים פרטיים/מוסדות אמונה ודת; ספרי מחזור, יומנים אישיים, מכתבים ותמונות שיש בהן עניין שהוא מעבר למשפחתי. פריטים שלא ניתן להפקיד: ספרים שיצאו לאור באופן מסחרי.
במידה ואתם מתלבטים לגבי הפריט ניתן להתייעץ במייל: rotemvo@gmail.com

*האירוע יתחיל בהאזנה לקובץ קול שיישלח לטלפון הנייד. יש להצטייד בטלפון חכם (בטרייה מלאה) ובאוזניות. אם אין טלפון חכם או אוזניות יש ליידע מראש למייל: israelfestival21@gmail.com

שגרה מוסדית 2.0 | פסטיבל ישראל 2021

מידע נוסף