"שצף של מצבים קצרים ויפים […] אלימות ועדינות שלנצח שלובים זה בזה."

Le Monde, 2013

הכוריאוגרפית הברזילאית הוותיקה והמוערכת ליה רודריגס משתמשת באמצעים פשוטים מסביבתה היומיומית. היא יוצרת מהם סערה מהפנטת שבתוכה ניצבים הרקדנים כשגופם חשוף ושברירי והם מיטלטלים בין מאבק הישרדותי לבין התמסרות מוחלטת לאוקיינוס הגועש ששוטף אותם. בהתרחשות הגדולה, החזקה מהם, הם הופכים לשותפים לגורל, ובשצף בלתי פוסק הם מייצרים תנועה מרתקת הן כקבוצה והן כיחידים.

פינדורמה מציגה תמונת נוף פיזית, חושית ורוחנית שנמצאת בהשתנות מתמדת. האסתטיקה התנועתית והוויזואלית שלה אף היא אינה מפסיקה לנוע – בין עדינות אין קץ לבין טלטלה קיומית.

רודריגס מזמינה את הקהל לחוות את היצירה באופן לא שגרתי – היא מציבה אותו על הבמה בעוד היצירה מתרחשת סביבו ומאפשרת לו לצלול איתה ועם רקדניה לעין הסערה הבימתית המתרגשת על הבמה.

מאז 2004 רודריגס מנהלת את להקת המחול שלה בלב לבו של אזור ששמו מארה – אזור פחונים רווי פשע ואלימות בעיר ריו דה ז'נרו. בעבודותיה היא ידועה כמי שיוצרת מתוך זיקה חזקה למקום שבו היא פועלת. גם בבחירת שמה של עבודה זו ממקדת רודריגס את היצירה במקום – פינדורמה הוא שמה של ברזיל טרום עידן הקולוניאליזם הפורטוגזי.

על רקדניה רודריגס אומרת שהגוף שלהם נושא את מטען המקום והגיאוגרפיה, ושדרכו הם מספרים לנו משהו על מה שהיה ואיננו, ונוטעים בקהל את האמונה שבאמנות בכלל ובמחול בפרט גלומה האפשרות לאיחוי, להדהוד ולשינוי של מציאות.

המופע בסיוע שגרירות ברזיל

  • * הצפייה במופע בעמידה ובישיבה על הבמה
  • * המופע כולל עירום
  • * אחרי המופע ב- 15.6 בשעה 21:45 תתקיים שיחה עם ליה רודריגס בשפה האנגלית

מידע נוסף