פסטיבל ישראל | הזירה הבינתחומית, מחול שלם ואנסמבל כעת – בין שמיים לארץ
שמחים להזמין אתכם לאירוע הפתיחה הרשמי של פסטיבל ישראל וחנוכת בית למרכז לאומנויות המופע – "הפרסה".

במסגרת האירוע נחנוך את מרכז – "הפרסה" (קולנוע רב-חן לשעבר) ביתם החדש של הזירה, מרכז מחול שלם ואנסמבל כעת – בין שמיים לארץ.
במעמקי תלפיות, ברחבת הכניסה של בית רמי לוי פלוס תלפיות, יוקם סלון מעוצב עם יין וכוכבים תחת כיפת השמיים. מדי שעה יצא סבב לשיטוט מודרך במתחם החדש ובאולמות בהם יציגו חברי הקבוצות השונות יצירות שהופקו ונוצרו לכבוד האירוע.

☆☆☆☆☆
על המסכים תוקרן תכנית עבודות וידאו של המחלקה לאמנויות המסך, בצלאל,  שהוצגה בחודש מרץ 2020 בטיים סקוור, ניו יורק. 

התכנית הוצגה בשיתוף פעולה עם ZAZ10TS בראשות האוצרת צילי צ׳רני שמציגה וידאו ארט על מסכי לד בפינת הרחובות 41 והשדרה השביעית.
תודה מיוחדת למחלקה לאמנות פלסטית, האגף לתרבות ואמנויות עיריית ירושלים.

הזירה הבינתחומית
שני מיצבים רובוטיים מתוך המופע ״קופים״ מאת עמית דרורי

המיצב הראשון הוא ויברפון רובוטי (כלי נגינה המבוסס על הקשה מלודית) המורכב מ-80 יחידות הקשה.
המיצב השני הוא יער של פנסים רובוטיים זעירים הפועלים כנחיל, כלהקה תבונית. כאקט טקסי של פתיחת בית הזירה, זוהי מחווה לבמה עצמה ושכבותיה – חומר, אור, צליל, תנועה, דימוי, חלל ואקוסטיקה.

אנסמבל כעת – בין שמיים לארץ
הסגול הסגול הזה – רקדני אנסמבל כעת נעים בזמן ובמרחב תוך הקפדה על ריחוק של 2 מטר בין רקדן לחברו. במרחב נוצרות צורות חדשות.
כוריאוגרפיה: רונן יצחקי | ליווי אמנותי: תמי יצחקי | רקדני אנסמבל כעת: אייל עוגן, אלון בר ששת, חנניה שורץ, יאיר ברבש, נועם אלדר | תאורה: אמיר קסטרו | מוסיקה: רמי טרייסטמן Studio Ramix | תלבושות: ישעיהו רבינוביץ'.
פרידה 3.0 – מייצב של וידאו, כיסאות ואור. בין חושך לאור, בין בידוד לבדידות. בין סכנת הידבקות ליצירת משמעות. משתפות פעולה מאז 1993: סבתא פרידה וטל קרונקופ. פיתוח מתוך עבודה שעלתה בפסטיבל מאה מטר לייב של בין שמיים לארץ.

☆מרכז מחול שלם

אנסמבל "נתז טיפתי" בקטעים נבחרים מהמופע ,CoviDance מופע שנוצר במפגשי עבודה בזום כאשר כל רקדן עובד מחדרו הפרטי על כוריאוגרפיה משותפת.

☆☆☆☆☆
מרכז "הפרסה" ממוקם על פארק המסילה במתחם קולנועי רב חן לשעבר, בקומה השלישית של רמי לוי פלוס תלפיות. מרכז אומנויות במה ייחודי מסוגו בארץ, הנפרס על שטח של כ2000 מ״ר הוסבו לאחרונה שבע אולמות קולנוע של בית הקולנוע הירושלמי הנטוש "רב חן", לאולמות מופעים וסטודיות, שיהוו בית לפעילות גופי התרבות.

☆☆☆ שימו לב, חובת הרשמה מראש באמצעות הזמנת כרטיס, מספר המקומות מוגבל ומותאם להנחיות התו הסגול.
אין כרטיסים במועד שמתאים לכם? המציאות דינמית – קבלו רשימת המתנה אם יהיו בשורות טובות – נעדכן!

מידע נוסף