בעקבות השליש האבוד - פסטיבל ישראל

בעקבות השליש האבוד

דניאלה זלצר (מוסללה) > השוק הסיטונאי

דניאלה זלצר היא יוצרת, חוקרת, מספרת אוכל וירושלמית. היא חוקרת את הדרכים שבהן אוכל מיוצר ונצרך, ומרותקת ממסורות ומזהויות שעניינן אוכל ויצירה קהילתית קולינרית.
דניאלה יוזמת ומובילה מטבחים קהילתיים ופעילה ביוזמות נוספות הקשורות למערכת המזון העירונית ולבניית חיבורים בין אנשים לאוכל, ובשנתיים האחרונות היא שותפה בהובלת "מצילות המזון", פרויקט שהחזון שלו הוא מערכת מזון עירונית בת-קיימא שאין בה מזון שנזרק.
כיום שליש מהמזון שאנו מגדלים נזרק ולא מגיע לצלחת. מתחילת משבר הקורונה ועד היום דניאלה וחברי "מצילות המזון" חברו אל אנשי השוק הסיטונאי בירושלים, והעבירו לאנשים ולקהילות שחוו מחסור כ-150 טונות של מזון שהיה אמור להיזרק.
באמצע שוק מקום – השוק הסיטונאי שבגבעת שאול הוא נקודה סמויה מהעין אך כנראה המרכזית ביותר במערכת המזון העירונית שבה כל הזהויות השונות המרכיבות את הפאזל הירושלמי נפגשות. במשך שהות האמן נחנך חלל שיתמוך ויקדם את המשך פעילות ההצלה, ובימי הפסטיבל יתקיימו סיורים שיאפשרו לצרכנים ולתושבי העיר מפגש עם השוק, עם העובדים בו ועם שגרת יומם. כל סיור יסתיים בחלל החדש ובטעימה בהשראת המקום מחומרי גלם משובחים שהוצלו.

לרכישת כרטיס לסיור

לכל הפרויקטים – שגרה מוסדית 2.0

אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z